Skip to content Skip to footer

Jak zrobić pozwolenie na broń?

Zapraszamy Cię na spotkanie z prezesem klubu, dyżuruje on na naszej strzelnicy we wtorki od 16:00 do 18:00 i czwartki od 17:00 do 19:00. Na tym spotkaniu uzyskasz wszelkie niezbędne informacje, dzięki którym stopniowo będziesz dążył do uzyskania pozwolenia na broń.

Po wstępnym zapoznaniu, co z czym się je przechodzimy do konkretów. Aby wyrobić pozwolenie do celów sportowych i pozwolenie sportowe do celów kolekcjonerskich należy zapisać się do klubu, składając stosowną deklarację, do pobrania:

 • dział do pobrania na stronie;
 • stacjonarnie u dziewczyn na recepcji;
 • pisząc wiadomość e-mail: kontakt@strzelnicarp.pl.

Kiedy mamy już wypełniony formularz rozpoczynamy przygodę częstym widzeniem się z naszą ekipą. Przede wszystkim odwiedzamy prezesa w trakcie jego dyżuru i składamy formularz przystąpienia do klubu.

Przy okazji zakładamy konto na recepcji, dzięki czemu będziesz mógł nasz klubowiczu:

 • zapisywać się na zajęcia;
 • rezerwować tor do strzelań.

Po dopełnieniu powyższego rozpoczynamy przygotowania do egzaminu, a tutaj przygotowaliśmy dla Ciebie dwie możliwości:

 • indywidualne przygotowywanie się pod okiem instruktora;
 • uczestnictwo w szkoleniach grupowych w ramach „Leveli”, po których zaliczeniu będziesz mógł przygotowywać się samodzielnie.

Levele

Ukończenie powyższych Leveli umożliwia naszym klubowiczom dalsze doskonalenie swoich umiejętności na naszej strzelnicy bez konieczności wynajmowania instruktora na wypożyczonej od nas broni.

Przygotowując się do egzaminu na patent nasłuchujemy informacji o wyznaczonym terminie. Z racji szybkiego rozchodzenia się miejsc ogłaszamy klubowiczom otwarcie bramki do zapisów. Należy wtedy zalogować się na swoje konto PZSS, odnaleźć termin na naszego egzaminu i zapisać się.

Zdałem, co dalej?

Po zdaniu egzaminu na patent strzelecki składamy wniosek poprzez portal PZSS o wydanie licencji zawodniczej, tutaj zaznaczamy, że licencja wydawana jest na rok kalendarzowy. Ponadto jeżeli wniosek jest złożony na koniec roku np. listopad, to licencja wydawana jest na rok następny, a nie bieżący.

Po otrzymaniu licencji mamy dwie podstawowe rzeczy do ubiegania się o patent. Następną czynnością jest uzyskanie badań lekarskich i zaświadczenia od psychologa (UWAGA- badania ważne są przez 3 miesiące). Badania takie są organizowane przy okazji egzaminów na patent i ogłaszane w wydarzeniach na naszym profilu Facebook.

A więc, checklista:

Złożyłem do WPA, co dalej?

Teraz najważniejsza rzecz, która w strzelectwie sportowym jest kształtowana. Cierpliwość. Cała procedura z założenia powinna trwać 30 dni. Może zostać wydłużona (nie koniecznie jeśli narozrabialiście za młodu, czasem jest tego tyle, że zajmuje chwilę dłużej). Otrzymany czas na oczekiwanie można przeznaczyć na zorganizowanie szafy S1 (co to jest dowiedziałeś się na Levelu 1

Podsumowując koszty podstawowe:

 1. Koszt egzaminu na patent strzelecki z lekarzem na miejscu – 480 zł
 2. Licencja zawodnicza – 75 zł
 3. Badanie lekarskie i badanie psychologiczne. Do zrobienia w wyznaczonym terminie na strzelnicy – 490 zł
 4. Opłata administracyjna za wydanie pozwolenia sportowego (242 zł) i kolekcjonerskiego (242 zł) oraz dopuszczenie do użytkowania broni (10 zł). Łącznie 494 zł.

Pozostałe wydatki związane są z obraną ścieżką: samodzielna bądź zgodnie z naszym programem. Ilosć amunicji wystrzelanej do przygotowania jest kwestią mocno indywidualną więc ciężko dokładnie oszacować wynik końcowy.

GOTOWY DO STRZAŁU?

Skontaktuj się z nami
i zacznij przygodę

Adres
Centrum Strzeleckie RP
Ul. Wierzbińska 58
95-070 Aleksandrów Łódzki
Śledź nas na :
Kontakt

Recepcja: +48 42 712 05 96

Manager: +48 690 320 616

Recepcja: kontakt@strzelnicarp.pl
Klub: klub@strzelnicarp.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Nieczynne
Wt.: 9:00-21:00
Śr.: 9:00-21:00
Czw.: 9:00-21:00
Pt.: 9:00-21:00
Sob.: 9:00-21:00
Nd.: 10:00-20:00

Centrum Strzeleckie RP © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.